اطلاعاتی در مورد آزمون استرنی(ESTERNI)

اطلاعاتی در مورد آزمون استرنی(ESTERNI)

آزمون سفارت ایتالیا (استرنی)
همه ساله سفارت ایتالیا در ایران امتحان زبان ایتالیایی را برگزار میکند که پس از قبولی در این آزمون، شرکت کنندگان امکان دریافت ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در ایتالیا را خواهند داشت.

به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون زبان ایتالیایی سفارت ایتالیا (استرنی) میرساند که این آزمون به صورت کتبی و شفاهی معمولا در ابتدای فصل زمستان برگزار میشود. مرجع آموزشی در مدرسه ایتالیایی تهران کتابهای اسپرسو میباشند که شامل سه جلد هستند.

 

     

 

CILS - Certificazione di Italiano come Lingua Straniera

از سال 2015 نهاد برگزار کننده ی آزمون به دانشگاه سیه نا (Siena) سپرده شده است و آزمونی بر اساس فرمت این دانشگاه با نام چیلز (CILS) برگزار میشود. این آزمون دارای 100 نمره میباشد که به 5 مهارت 20 نمره ای  تقسیم میشود و برای قبولی در این آزمون میبایست از هر مهارت حداقل نمره ی 11 را کسب کرد، یعنی حداقل نمره ی قبولی در آزمون 55 میباشد.

آزمون استرنی در سطح B1 از طرف دانشگاه SIENA در تاریخ های 12 و 13 آذر ماه 95 برگزار شد. هزینه آزمون مبلغ 600.000 تومان میباشد. امتحان استرنی سطح B1  از طرف دانشگاه SIENA  در تاریخ های 17 و 18 آذر ماه 96 برگزار خواهد شد و ثبت نام آنلاین جهت آن از تاریخ 26 شهریور تا تاریخ 26 مهرماه 96 از طریق سایت مربوطه   WWW.SITENROL.COM قابل انجام می باشد

 

Ascolto بخش شنیداری 1
Comprensione della lettura بخش خواندن یا درک مطلب 2
Analisi delle strutture di comunicazione بخش گرامر 3
Produzione scritta بخش نوشتاری (دیکته) 4
Produzione orale بخش مکالمه 5

 

Common European Framework of Reference for Languages (CEFR)
روشی استاندارد در اتحادیه اروپا برای ارزشیابی توانایی افراد در یک زبان خارجی میباشد. در این روش، سطوح ششگانه (A1-A2-B1-B2-C1-C2) تعریف شده اند که بعنوان معیار مراکز آموزشی جهت تعیین سطح زبان آموزان و آموزش زبان مورد استفاده قرار می گیرند. A1 آسانترین و C2 سخت ترین سطح میباشد.
آزمون CILS در مدرسه ایتالیایی تهران در سطح B1 برگزار میشود.
 
 

بازگشت بازگشت به صفحه نخست

نشانی و تلفن شعبه‌های کانون زبان پارسایان :::

شعبه مرکزی (گیشا)

تلفن: 88255600
ابتدای کوی نصر (گیشا) سمت راست، پلاک 7، مجتمع آموزشی پارسایان

شعبه پارک‌وی

تلفن: 26293601
چهارراه پارک‌وی، ضلع جنوب شرقی، نبش خیابان ولیعصر، پلاک 1، جنب داروخانه آرامش

شعبه توحید

تلفن: 12-66574910
میدان توحید، ابتدای نصرت شرقی (دکتر میرخانی)، پلاک 230، طبقه دوم