اهمیت یادگیری زبان آلمانی

بررسی دلایل اصلی برای یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمانی یکی از زبان های بسیار پر کاربرد بعد از زبان انگلیسی است که در کشور هایی از قبیل اتریش ، بلژیک ، سوئیس و …. به عنوان زبان اصلی و یا زبان دوم صحبت می شود .

امروزه اهمیت زبان آلمانی به شدت افزایش یافته و این امر نه تنها به دلیل وجود کشور های آلمانی زبان زیاد ، بلکه به دلیل وجود دانش و صنعت  بروز در این کشور می باشد و کسانی که به زبان المانی تسلط دارند در واقع مدتی برای دسترسی به اطلاعات صنعتی و اقتصادی روز دنیا بدست می آورند .

در این قسمت به 5 دلیل اصلی دیگر یادگیری زبان آلمانی خواهیم پرداخت :

1.آلمانی ها میراث دار کشور آمریکا هستند :

اگر شما به مکالمه ی تاریخ کشور آمریکا علاقه مند هستید ، دانستن زبان آلمانی پنجره های فراوانی را به روی تاریخ این کشور برای شما می گشاید .از سرشماری سال 2000، 42.8 میلیون نفر از جمعیت آمریکا ، داشتن اجداد آلمانی را گزارش کرده اند . در طول دوران موج مهاجرت که تقریبا 4 قرن به طول انجامید ، آلمان ها همراه با خود رسوم و سنتی را به ارمغان آوردند که با روش های آمریکایی آمیخته شده به طوری که امروزه ریشه ی ۀنها از یاد رفته است . اسامی بسیاری از خانواده ها ، شهر ها و … یادگار این اجداد آلمانی است .

مواردی مانند هات داگ و همبرگر توسط آلمانی ها به آمریکایی ها معرفی شده اند .

2.از هر 10 کتاب یکی به زبان آلمانی چاپ شده است .

زبان آلمانی ها تنها منحصر به گذشته نیست . براساس تحقیقات معتبر ، آلمانی زبانها در هر سال تقریبا 80.000 عنوان کتاب جدید منتشر می کنند و بعد از صنعت چاپ کتاب چین و انگلستان قرار دارند .

از آن جایی که کتاب های آلمانی زبان به ندرت به زبان های دیگر ترجمه شده اند (مثلا 10% بزبان کره ای و 5% بزبان انگلیسی ) ، دانش زبان آلمانی می تواند گام مهمی در دسترسی به این منابع ارزشمند گوناگون تهیه کند .

 

3.کشور های آلمانی زبان میراث دار فرهنگی غنی هستند :

جدا از همکاری های مختلف با فرهنگ آمریکایی ، کشور آلمانی زبان به نوبه ی خود نیز دارای فرهنگی غنی هستند . کشور آلمان معمولا با عنوان سرزمین  “diehter und denker “ یعنی سرزمین شعرا و متفکران شتاخته می شود .

فرانتس کافکا ، گوته ، توماس مان از جمله نویسندگانی اند که آثارشان در زمره ی مشهور ترین آثار بین المللی قرار دارد و 10 جایزه ی نوبل و ادبیات به نویسندگان آلمانی کشور های سوئیس ، اتریش و آلمان تعلق یافته است .

اسامی نظیر بتهوون ، موتزارت ، باخ ، استراوس و واگنر از جمله افرادی هستند که دنیای موسیقی کلاسیک با آنها شناخاه می شود .وین امروزه نیز به عنوان مرکز موسیقی دنیا شناخته می شود .

مشابه همین روند برای معماری کشور های آلمانی زبان نیز در طول تاریخ مشاهده می شود . آلمانی زبانها همچنین در فلسفه و علوم نیز پیشتاز بوده اند .

فلسفه ی کانت ، هگل ، مارکس و نیچه تاثیرات زیادی برجامعه ی مدرن امروزه داشته اند و یا به عنوان مثال فلسفه ی فروید و جانگ دیدگاه ما را برای همیشه نسبت به رفتار نوع بشر تغییر داده اند .

بنابراین دانستن زبان آلمانی امکان کار با آثار این چهره های برگزیده را به صورت غیر ترجمه فراهم می کند . زیرا معمولا در ترجمه ی کتب ، منظور اصلی و ادبیات نویسنده که خود گویای منظور و حقایق فراوانی است ، به خوبی منتقل نمی شود . پس با خواندن کتاب ها و آثار به زبان اصلی آلمانی می توانید به راز نهفته در این آثارپی ببرید .

4.زبان آلمانی آن قدر که فکر می کنید سخت نیست !

اگر اکنون در سطح زبان مناسبی از زبان انگلیسی هستید ، طبیعتا هنگام یادگیری زبان آلمانی از مزایای زیادی برخوردار خواهید بود زیرا همانطور که می دانید ، زبان آلمانی و زبان انگلیسی مدرن از یک منبع سرچشمه می گیرند و هردو این زبان ها شباهت هایی در لغات و قواعد دارند.

اگر شما با دانش زبان انگلیسی تان قادر به فهم این جمله ی زیر باشید ، چندین گام جلوتر از باقی افراد خواهید بود :

“meine schwester hat brounes haar. Sie ist intelligent . sie studiert medizin in Berlin. Sie kann gut singen.”

اگر می تونید با تکیه بر دانش زبان انگلیسی خود ، مفهوم عبارت فوق را حدس بزنید ، پس براحتی شباهت ها و آسانی زبان آلمانی را درک کرده اید . علاوه بر این اگر سیستم های آوایی زبان آلمانی را یادبگیرید ، بدلیل شباهت بسیار زیاد بین گفتار و نوشتار در زبان آلمانی قادر به نوشتن نیز خواهید شد .

5.زبان آلمانی برای بیشتر دوره های تحصیلی مختلف مورد نیاز و یا توصیه شده است :

همکاری پیشینه آلمانی زبان ها در علوم و زمینه های مختلف باعث شده است که این زبان در اکثر دانشگاه های دنیا مورد قبول باشد . به عنوان مثال در دانشگاه کالیفرنیا ، علاوه بر زبان انگلیسی ، متقاضیان آلمانی زبان نیز براحتی پذیرفته می شوند . زبان آلمانی در تحقیقات دانشگاهی نیز بسیار با اهمیت است و دسترسی به منابع چاپی و الکترونیکی بسیار زیادی را ممکن می سازد .

کانون زبان پارسایان مفتخر به برگزاری کلاس در سطوح مختلف زبان آلمانی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره تلفن 88255600 تماس حاصل فرمایید.


بازگشت بازگشت به صفحه نخست

نشانی و تلفن شعبه‌های کانون زبان پارسایان :::

شعبه مرکزی (گیشا)

تلفن: 88255600
ابتدای کوی نصر (گیشا) سمت راست، پلاک 7، مجتمع آموزشی پارسایان

شعبه پارک‌وی

تلفن: 26293601
چهارراه پارک‌وی، ضلع جنوب شرقی، نبش خیابان ولیعصر، پلاک 1، جنب داروخانه آرامش

شعبه توحید

تلفن: 12-66574910
میدان توحید، ابتدای نصرت شرقی (دکتر میرخانی)، پلاک 230، طبقه دوم