مقدمه ای بر مهارت رایتینگ

 

تفاوت آزمون آکادمیک و جنرال در رایتینگ آیلتس چیست؟

دو نوع آکادمیک و جنرال و در هر نوع دو بخش یا دو Task دارد. 

بخش یا Task دوم برای هردو یکی بوده و متقاضیان می بایست یک مقاله یا Essay بنویسند. این مقاله 40 دقیقه وقت داشته و در آن حداقل باید 250 کلمه نوشت. 

بخش یا Task اول، در  جنرال و آکادمیک متفاوت است اما در هر دو شرکت کننده 20 دقیقه وقت داشته و باید حداقل 150 کلمه بنویسند. در Task 1 آکادمیک، می بایست یک گزارش از نمودار، نقشه، جدول، یا فرآیندنوشته شود.

در Task 1 جنرال، یک نامه نوشته می شود

 

نکات رایتیتنگ آیلتس

بسیاری از زبان آموزان در بخش رایتینگ مشکلات زیادی دارند و به نظر یک چالش جدی برای آنها به شمار میرود. در اینجا به چند گام برای بهبود رایتینگ اشاره میشود.

 

لغات خود را گسترش دهید.

برای ابراز خود به شکل واضح نیاز به دانستن لغات زیادی دارید. در حقیقت استفاده صحیح از آنها را باید بدانید. این کار را با یادگیری کاربرد آنها در جملات انجام بدهید.

نکته: وقتی یک کلمه جدید یاد میگیرید. سعی کنید همه فرم های آنرا در جمله بهمراه حروف اضافه مورد استفاده یاد بگیرید. مثل:

Depend, depend on, dependent

 

اسپلینگ را تقویت کنید.

شما باید بدانید چگونه کلمات را درست هجی کنید. برای مثال دو کلمه  bare vs bear از لحاظ آوایی شبیه یکدیگرند ولی یکی به معنای لخت و دیگری به معنای خرس میباشد. بنابراین اسپلینگ اشتباه معنی جمله را تغییر میدهد و کار را برای خواننده سخت میکند.

نکته: با استفاده از فلش کارت ها لغات خود را تقویت کنید و در زمان های بیکاری به دفعات تکرار کنید.

 

به صورت منظم مطالعه کنید.

 

اغلب گفته میشود که با مطالعه میتوانیم بهتر بنویسیم. مطالعه به زبان انگلیسی بهترین راه برای یادگیری نحوه های مختلف نوشتن و استفاده درست لغات در متن می باشد.

نکته: کتاب ها و مقالاتی را انتخاب کنید که برای شما سرگرم کننده باشند. سعی کنید متون را چندین بار مطالعه کنید تا کاملا با استفاده از کلمات در متن آشنا شوید.

 

گرامر خود را بهبود ببخشید.

گرامر بسیار مهم است زیرا باعث ارتقای کیفیت رایتینگ شما میشود. همواره فعل مناسب را به همراه نشانگذاری درست رعایت کنید.نقطه گذاری درست یک راه بسیار عالی برای رایتینگ های روان میباشد.

 

نکته:همواره دوبار متن خود را بخوانید. یکبار برای چک کردن کلی متن و بار دوم برای چک کردن اشتباهات یا نکته گرامری که در حال مطالعه آن هستید.

 

فقط انجامش دهید.

رایتینگ میتواند دلهره آور باشد. هر چند بهترین راه برای تمرین آن است که قلم و کاغذ بردارید و شروع به نوشتن کنید. همیشه به یاد داشته باشید اولین رایتینگ کامل نیست. به یاد داشته باشید تمرین بهترین راه برای بهبود میباشد.

 

 


بازگشت بازگشت به صفحه نخست

نشانی و تلفن شعبه‌های کانون زبان پارسایان :::

شعبه مرکزی (گیشا)

تلفن: 88255600
ابتدای کوی نصر (گیشا) سمت راست، پلاک 7، مجتمع آموزشی پارسایان

شعبه پارک‌وی

تلفن: 26293601
چهارراه پارک‌وی، ضلع جنوب شرقی، نبش خیابان ولیعصر، پلاک 1، جنب داروخانه آرامش

شعبه توحید

تلفن: 12-66574910
میدان توحید، ابتدای نصرت شرقی (دکتر میرخانی)، پلاک 230، طبقه دوم