چقدر طول میکشد تا زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

چقدر طول میکشد تا زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

یادگیری جدا از اینکه به عواملی همچون منبع مناسب ، استاد خوب و ... نیاز دارد یک امر کاملا شخصی است (No one can learn for us, learning is our personal responsibility) و اگر شما نخواهید و به آن به طور جدی نپردازید هیچ وقت نتیجه ای نخواهید گرفت.

از دیدگاه زبان شناسی مقابله ای ، سخت ترین قسمت یادگیری یک زبان این است که اگر مثلاً بخواهیم یک شکل (فرم) را با معنی آن یاد بگیریم اگر شکل این دو در زبان اول و دوم مشترک ولی معنای آنها متفاوت باشد این سخت ترین قسمت در یادگیری یک زبان خارجی است.
یعنی اگر کاملاً متفاوت باشند یادگیری زبان دوم چندان سخت نیست و اگر کاملاً مشابه باشند که به هیچ وجه یادگیری زبان دوم سخت نیست. اما اگر یک قسمت دو زبان شباهت داشته باشد و قسمت دیگر متفاوت باشد چون ما آن فرم را تعمیم می دهیم یادگیری زبان دوم مشکل می شود. مثلاً کلمه انگلیسی machine در زبان فارسی به معنای اتومبیل به کار می رود یادگیرنده وقتی با این واژه در زبان انگلیسی مواجه می شود فکر می کند که این واژه در انگلیسی هم به معنی اتومبیل است، حال آنکه اینطور نیست واین سخت ترین قسمت یادگیری است.
اما نمی توان اینگونه گفت که پس یادگیری زبانهایی که با هم اشتراک زیادی دارند؛ سخت است . بلکه بطور نسبی هرچه دو زبان به همدیگر نزدیکتر و شبیه تر باشند یادگیری آنها آسانتر است چون درعوض بسیاری از فرمها ومعناها دارند که کاملاً مشابه یکدیگر هستند. بعضی مواقع پیش می آید که دو زبان یک فرم مشترک با معنا یا کارکرد متفاوت داشته باشند. پس به هرحال کسی که یک زبان اول را یاد گرفته است، دستورزبانی را در ذهن خودش شکل داده است که این دستور زبانی در بسیاری موارد در تمام زبان های دنیا مشابه است و کارکردی که دارد این است که وقتی با یک زبان خار جی مواجه می شود واژه های مشترک را مشخص می کند تا زحمت زیادی برای یادگیری آنها متحمل نشود و تفاوت ها را در ذهن صاحب خود مشخص می کند.

هر زبانی اینقدر ساده است که حتی انسان های کند ذهن هم قادر به یادگیری و مکالمه و رفع نیاز با آن می باشند و اگر روش و منبع مناسب باشد، یادگیری آن هیچ ربطی به هوش و استعداد ندارد و کسی نیست که یاد نگیرد.
موسسات و مدرسانی که این لفظ تضمینی را به کار می برند دارند به شعور مردم بی احترامی می کنند، این دوستان اگر روششان درست می باشد و دانشجو هم خودش پشتکار داشته باشد و علاقه به یادگیری دیگر چه احتیاجی به ضمانت نامه است؟


بازگشت بازگشت به صفحه نخست

نشانی و تلفن شعبه‌های کانون زبان پارسایان :::

شعبه مرکزی (گیشا)

تلفن: 88255600
ابتدای کوی نصر (گیشا) سمت راست، پلاک 7، مجتمع آموزشی پارسایان

شعبه پارک‌وی

تلفن: 26293601
چهارراه پارک‌وی، ضلع جنوب شرقی، نبش خیابان ولیعصر، پلاک 1، جنب داروخانه آرامش

شعبه توحید

تلفن: 12-66574910
میدان توحید، ابتدای نصرت شرقی (دکتر میرخانی)، پلاک 230، طبقه دوم