زبان را با فیلم یاد بگیریم یا نه ؟

زبان را با فیلم یاد بگیریم یا نه ؟

برای یادگیری زبان انگلیسی راه های مختلفی وجود دارد، با این حال برای آنکه بتوان انگلیسی را خوب و مانند یک انگلیسی زبان صحبت کرد، بهترین کار این است که آنچه می شنویم را از منابع صحیح و قابل اعتماد انتخاب کنیم.

 

یکی از منابع معتبر انگلیسی درست و موثق، فیلم های انگلیسی می باشد. چون معمولا این فیلم ها در آمریکا و انگلستان ساخته می شود، زبان مادری بازیگران این فیلم ها، انگلیسی می باشد، بنابراین مکالمه آنها قابل اعتماد ترین نوع انگلیسی می باشد.

 

هنوز هم شکی نیست که برای یادگیری زبان از طریق فیلم اولین و مهمترین روش استفاده از زیرنویس انگلیسی می باشد. به اینصورت که صدای فیلم رو با دقت گوش دهید، حتی اگر صدای محیط باعث ناراحتی شما شود از هدفون استفاده کنید تا با تمرکز بیشتر گفتگوها رو بشنوید. البته یه نکته رو توجه داشته باشید که دارید چه فیلمی می بینید... فیلم های گنگستری، تاریخی، یا خیلی قدیمی برای اینکار مناسب نیستن. چون هدف ما از استفاده از فیلم این است که مکالمه زبان رو یاد بگیریم و بیانی که توی این دسته فیلم ها استفاده می شود زیاد مفید نیستند، مگر اینکه بخواهید در انگلستان قرن 17 زندگی کنید!

دلایل زیر از مهمترین عواملی است که تاثیر فیلم را بر پیشرفت زبان نشان میدهد.
 

 انگلیسی که در فیلم ها استفاده می شود، قابل اعتماد می باشد 

همان طور که گفته شد، زبان انگلیسی که در فیلم های آمریکایی و بریتانیایی استفاده می شود ، درست ترین و صحیح ترین نوع انگلیسی می باشد زیرا توسط خود انگلیسی زبانان استفاده شده است. پس با دیدن این فیلم ها شما مطمئن خواهید شد، آنچه یاد گرفته اید، زبان به روز و مورد استفاده انگلیسی زبانان می باشد . 

اما این چند نکته را فراموش نکنید که :

a. باید متوجه بود که انگلیسی زبانان را با افرادی که لهجه ای غیر ازآن دارند تشخیص داد ( هندی ها و ...)

b. بهترین نوع فیلم ها برای یادگیری شما، فیلم های درام و خانوادگی می باشد، زیرا سایر انواع فیلم ها مانند جنگی، پلیسی، ترسناک و ... ممکن است مناسب شرایط شما نباشند.

 

 یادگیری تفاوت انواع لهجه ها در زبان انگلیسی

 

با دیدن فیلم شما متوجه می شوید که همه به یک شکل انگلیسی صحبت نمی کنند، انگلیسی بریتانیایی، استرالیایی، کانادایی و آمریکایی و ... با هم تفاوت دارند. حتی در خود این کشورها مانند آمریکا، هر منطقه لهجه خاص خود را دارد.
تماشای فیلم به شما کمک می کند با این تفاوت ها آشنا شوید و قدرت شنیداری خود را در انگلیسی تقویت کنید.

 آشنایی با نحوه صحبت کردن در انگلیسی با توجه به حالات فرد

 

در فیلم ها ، بازیگران در حالات مختلفی از جمله خشم، خوشحالی، تعجب، غم و ... صحبت می کنند. نحوه و چگونگی مکالمه در هر یک از این حالات متفاوت می باشد و آهنگ و تن صدا نیز فرق می کند. دقت کنید که این تفاوت در هر زبان متفاوت می باشد، پس با دیدن فیلم و مشاهده حالات صورت فرد و نحوه صحبت آنها در آن زمان، یاد خواهید گرفت که چگونه متناسب با حس و حالاتان آهنگ صدایاتان را تغییر دهید.

 

 زیرنویس فیلم ها و اهمیت استفاده از آنها حین تماشای فیلم

 اگر شما تازه شروع به یادگیری زبان کرده باشید، استفاده از زیرنویس ها کمک بزرگی به یادگیری تان خواهد کرد. با گوش دادن به مکالمات و دیدن زیرنویس ها به طور همزمان زبان شما قوی تر خواهد شد.

اما توجه کنید که:

 

*** زبان زیرنویس باید همان انگلیسی باشد نه فارسی یا زبان دیگر! 

 

 فیلم ها، تفریحی که منجر به یادگیری می شود

تماشای فیلم ها معمولا یکی از تفریحات افراد محسوب می شود. به همین دلیل، اگر برای یادگیری زبان به تماشای فیلمی زیبا بنشینید، علاوه بر لذت بردن از فیلم مورد نظر، از یادگیری تان نیز بیشترین نتیجه را خواهید گرفت و تشویق خواهید شد تا بیشتر فیلم ببینید.

استفاده فراوان از اصطلاحات انگلیسی

فیلم ها یکی از منابع اصلی یادگیری اصطلاحات انگلیسی می باشند که به طور روزمره مردم از آنها استفاده می کنند.

در فیلم ها شما صحنه های جالبی می بینید و در همان زمان کاراکترها از اصطلاحاتی به یاد ماندنی استفاده می کنند. این اصطلاحات در ذهن شما باقی خواهد ماند و استفاده از آنها را برای شما راحتتر و طبیعی تر خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط 

دوره ویژه آیلتس پارسایان

تکنیک های مهم در ریدینگ آیلتس

انگلیسی را بهتر بیاموزیم

زبان را با فیلم یاد بگیریم یا نه ؟

10 نکته مهم اسپیکینگ آیلتس

تفاوت آیلتس و تافل


بازگشت بازگشت به صفحه نخست

نشانی و تلفن شعبه‌های کانون زبان پارسایان :::

شعبه مرکزی (گیشا)

تلفن: 88255600
ابتدای کوی نصر (گیشا) سمت راست، پلاک 7، مجتمع آموزشی پارسایان

شعبه پارک‌وی

تلفن: 26293601
چهارراه پارک‌وی، ضلع جنوب شرقی، نبش خیابان ولیعصر، پلاک 1، جنب داروخانه آرامش

شعبه توحید

تلفن: 12-66574910
میدان توحید، ابتدای نصرت شرقی (دکتر میرخانی)، پلاک 230، طبقه دوم