بهترین روش یادگیری زبان فرانسه

بهترین روش یادگیری زبان فرانسه

بهترین متد مناسب شما برای یادگیری زبان فرانسه چیست؟

اینکه کسی به شما بگوید بهترین روش موجود برای یادگیری زبان فرانسه، فلان است و فلان، بیشتر شبیه به جوک سال است! هر فردی بسته به ویژگی های روحی، میزان پشتکار و استعداد، سن و سطح خود، روش های یادگیری متفاوتی را می طلبد. 

ما در این پست قصد داریم با کمک مطالعات جدید انجام گرفته در زمینه آموزش زبان فرانسه، خیلی خلاصه به شما بگوییم که بهترین متد یادگیری زبان فرانسه، با توجه به شخصیت شما چیست؟

مطالعات پژوهشگران نشان داده است که یادگیری زبان فرانسه نیز مانند زبان انگلیسی باید بصورت بهینه  صورت بگیرد تا اینکه بصورت موثر . یعنی چه؟ مثلا شما از میدان تجریش می خواهید به میدان ولیعصر بروید، خب شما می توانید با مترو بروید یا با اتوبوس یا حتی پیاده یا اصلا با دوچرخه (یعنی هر سه این روش موثر هستند، اما پیاده رفتن برای شما بهینه است یا با مترو یا با اتوبوس یا دوچرخه؟)  بهینه بودن بستگی به شما دارد، ممکن است شما نیل آلمسترانگ باشید و بخواهید با دوچرخه به پاریس بروید (روش بهینه آلمسترانگ) یا ممکن است مثل من حال راه رفتن هم نداشته باشید و روش بهینه شما مترو باشد.

خب در زبان فرانسه هم همینطور است، شما چه نوع آدمی هستید؟ تنبل؟ بازیگوش؟ سخت کوش؟ با انگیزه یا بی انگیزه؟ در ابتدای راه هستید یا پیشرفته؟

می توان زبان فرانسه را به دو دسته ورودی و خروجی (Input, Output) دسته بندی کرد.

ورودی (Input) شامل همان بخش مطالعه (Reading) و شنیداری (Listening) است و خروجی شامل بخش نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) می باشد.

خب مشخص است، برای اینکه خروجی خوبی داشته باشید (یعنی خوب بتوانید فرانسوی حرف بزنید و بنویسید) باید ورودی شما هم به قدر کافی خوب باشد (یعنی مطالب آموزشی باکیفیت گوش کنید و بخوانید).

دقت کنید که یک کودک برای اینکه شروع به صحبت کند، چقدر گوش می کند؟ و بعد که شروع به صحبت می کند کلماتی که از محیط یادگرفته بکار می برد.

پس هرچقدر که فایل های صوتی بیشتری گوش کنید، به مکالمات فرانسه گوش دهید، بنویسید و بخوانید، حرف زدن تان به زبان فرانسه راحت تر خواهد بود.

خب پس بریم سراغ بهترین روشی که مطالعات اخیر به طور کلی به همه پیشنهاد می کنند.

 بخش input

خواندن

حداقل ۵-۷  کلمه در روز یاد بگیرید. پیشنهاد من این است که از فلش کارت ها یا لیست لغتی که خودتان می نویسید استفاده کنید. این لیست را در جایی نگه دارید که دم دست باشد و بطور مرتب بتوانید مرور کنید.

اگر ۵ کلمه در روز یاد بگیرید، ۱۸۲۵ کلمه در سال یاد گرفته اید! در تمام دوران دبیرستان فقط ۲ تا ۳ هزار لغت انگلیسی  یاد می گیرید. با این روش دایره لغاتتان آنقدر خوب می شود که تقریبا هر چیزی در زبان فرانسه را می فهمید.

زمان مورد نیاز در روز: ۳۰ دقیقه !

شنیدن

به فایل های صوتی گوش کنید. از رادیو فرانسوی زبان گرفته تا منابع و مکالمات فرانسوی، پادکست ها و … هدف این فایل های شنیداری این است که دایره گسترده ای از لغات را در یک زمان کوتاه به گوش شما برسانند. مثلا اگر به یک خبر به زبان فرانسوی گوش دهید تعداد زیادی لغت و جمله به گوش تان می خورد، برخی را بلدید و برخی برای شما جدید هستند. (دقت کنید که منابع باکیفیت را انتخاب کنید تا وقتتان تلف نشود و سریع تر یاد بگیرید)

نکته مهم اینجاست که تا می توانید باید به فایل های صوتی فرانسوی گوش دهید. (دقت کنید، تا می توانید) سعی کنید فایل هایی انتخاب کنید که در مورد همه موضوعات متنوع صحبت می کنند، از آشپزی، تا مد ، لباس یا مکالماتی که در باره رانندگی یا مضرات فست فود انجام می شود.

نکته: می توانید قبل از خواب هم یک فایل صوتی را گوش کنید و بگذارید حتی وقتی خوابتان برد روشن بماند!

زمان مورد نیاز در روز: هر چقدر که می توانید !

 

 بخش output

نوشتن

یک وبلاگ بسازید و هر روز در آن پست منتشر کنید. پست های حداقل ۵۰۰ کلمه ای. یا راجب هر موضوعی در مجلات، نظر خود را در قالب یک مقاله ۵۰۰ کلمه ای به زبان فرانسوی بنویسید. با این کار، هر چیزی که یاد گرفته اید (کلمه، گرامر و جمله) در حافظه تان تثبیت می شود.

نوشتن یک مزیت عمده نسبت به صحبت کردن دارد، اینکه مجبورید با دقت و بدون اشتباه بنویسید! و چون زمان بیشتری برای فکر کردن نسبت به صحبت کردن دارید، می توانید از لغات بیشتری استفاده کنید.

زمان مورد نیاز در روز: ۳۰ تا ۴۵ دقیقه !

مکالمه کردن

قبیل از اینکه شروع به صحبت کنید، متون را با صدای بلند برای خود یا ترجیحا در جمع دوستان بخوانید. تا می توانید متن فرانسوی پیدا کنید و باصدای بلند بخوانید. با روش خواندن با صدای بلند، شما در واقع دارید زبان فرانسوی را بصورت کاملا درست صحبت می کنید.

اما اگر مانند آنچه بقیه به شما می گویند، فقط شروع به صحبت کردن کنید، مثلا مکالمه، قطعا در حین مکالمه اشتباهات زیادی را انجام می دهید و این اشتباهات اگر تکرار شوند، اصطلاحا در بدن شما جا می افتند و اصلاح کردن آنها بسیار سخت خواهد بود.

پس اگر متون را با صدای بلند بخوانید در واقع دارید بدون اشتباه، صحبت کردن و مکالمه فرانسوی را تمرین می کنید.

زمان مورد نیاز در روز: ۶۰ دقیقه !

 

و در نهایت بهترین تصمیم حضور در کلاسهای سطح بالا برای تقویت بیشتر و تکمیل زبان است. از این رو کانون زبان پارسایان مفتخر به برگزاری کلاسهای مورد نیاز در زبان فرانسه میباشد. برای اطلاعات بیشتر لطفا با شماره تلفن 88255600 تماس حاصل فرمایید.


بازگشت بازگشت به صفحه نخست

نشانی و تلفن شعبه‌های کانون زبان پارسایان :::

شعبه مرکزی (گیشا)

تلفن: 88255600
ابتدای کوی نصر (گیشا) سمت راست، پلاک 7، مجتمع آموزشی پارسایان

شعبه پارک‌وی

تلفن: 26293601
چهارراه پارک‌وی، ضلع جنوب شرقی، نبش خیابان ولیعصر، پلاک 1، جنب داروخانه آرامش

شعبه توحید

تلفن: 12-66574910
میدان توحید، ابتدای نصرت شرقی (دکتر میرخانی)، پلاک 230، طبقه دوم